307 DAGAR KVAR
SWEDEN ROCK FESTIVAL
SÖLVESBORG 3-4-5-6 JUNI

Biljetterna till SRF 2015 släpps

Running order online!


Nu är spelschemat för Sweden Rock 2014 klart. Vi reserverar oss för ändringar som vi ej kan styra över.

 

Vi ses den 4-7juni!

 

/Festivalledningen

Sweden Rock Festival Spelschema 2014

ONSDAG 3 JUNI
Festival Stage Rock Stage Sweden Stage 4Sound Stage Rockklassiker Stage

16:15-17:15 FREAK KITCHEN S

18:30-19:30 EDDIE MEDUZA LEVER S

21:00-22:30 MAGNUM UK

00:00-02:00 QUEENSRYCHE US

15:30-16:15 VDELLI AUS

17:15-18:15 BACKSTREET GIRLS NO

19:30-20:30 CROWBAR US

22:30-23:45 PAUL DIANNO vs BLAZE BAYLEY UK

17:15-18:15 DUST BOWL JOKIES S

20:00-21:00 BLACK TRIP S

22:15-23:15 THE RAINMAKERS US

TORSDAG 4 JUNI
Festival Stage Rock Stage Sweden Stage 4Sound Stage Rockklassiker Stage

13:30-14:45 PRETTY MAIDS DK

16:30-18:00 BLACK STONE CHERRY US

20:00-21:30 ALTER BRIDGE US

23:30-02:00 ALICE COOPER US

12:00-13:15 JAKE E LEE'S RED DRAGON CARTEL

15:00-16:15 TRANSATLANTIC US/UK/S

18:15-19:45 TESLA US

21:45-23:15 ROB ZOMBIE US

12:15-13:15 BOMBUS S

15:00-16:15 ROBIN BECK US

18:15-19:45 THE MEN THEY COULDN'T HANG UK

21:45-23:15 URIAH HEEP UK

00:45-02:00 DARK ANGEL US

11:30-12:15 RIOT HORSE S

13:45-14:45 CLOVEN HOOF UK

15:15-15:30 ROXIE 77 US/S

16:15-17:15 TURISAS FIN

18:00-19:00 SÓLSTAFIR ICE

20:15-21:30 MASTERPLAN D

23:30-00:45 SPARZANZA S

11:50-12:30 SEASON ONE S

13:10-13:50 MAMONT S

14:30-15:10 FERAL S

15:50-16:30 VA!? S

18:00-18:40 EYES WIDE OPEN S

19:20-20:00 THE CRYSTAL CARAVAN S

21:30-22:10 BEAST! S

22:50-23:30 AMMOTRACK S

FREDAG 5 JUNI
Festival Stage Rock Stage Sweden Stage 4Sound Stage Rockklassiker Stage

13:00-14:00 ELECTRIC BANANA BAND S

15:30-16:45 KVELERTAK NO

18:30-20:00 KAMELOT US

22:00-23:30 BLACK SABBATH UK

11:45-11:58 SWEDISH NATIONAL DAY CELEBRATION S

12:00-13:00 TALISMAN S

14:00-15:30 JOE BONAMASSA US

16:45-18:15 TNT NO

20:15-21:45 W.A.S.P. US

23:30-01:30 U.D.O. D

12:00-13:00 SKILLET US

14:00-15:15 Q5 US

16:45-18:15 ANNIHILATOR CAN

20:15-21:45 CANNED HEAT US

00:45-02:00 THERION S

11:30-12:15 KINGS OF THE SUN AUS

13:00-14:00 JAGUAR UK

15:45-16:45 ELECTRIC BOYS S

18:15-19:15 ROYAL REPUBLIC S

21:45-22:45 SIR REG S/IRL

23:45-00:45 DEATH SS ITA

11:45-12:30 THUNDERMOTHER S

14:30-15:30 ROCKKLASSIKER ALL STARS S

17:00-18:00 BLUES PILLS S

19:15-20:15 HEAVEN'S BASEMENT UK

LÖRDAG 6 JUNI
Festival Stage Rock Stage Sweden Stage 4Sound Stage Rockklassiker Stage

13:30-14:45 DANGER DANGER US

16:30-18:00 Y&T US

20:00-21:30 BILLY IDOL UK

23:30-02:00 VOLBEAT DK

12:00-13:15 MONSTER MAGNET US

15:00-16:15 FOGHAT US

18:15-19:45 WITHIN TEMPTATION NL

21:45-23:15 TED NUGENT US

12:15-13:15 MADAM X US

15:00-16:15 SODOM D

18:15-19:45 SAGA CAN

21:45-23:00 EMPEROR NO

00:30-01:45 ARCH ENEMY S

11:30-12:15 THE HAWKINS S

14:00-15:00 THE RODS US

16:15-17:15 POWERWOLF D/ROM

18:00-19:00 FIVE HORSE JOHNSON US

20:15-21:30 AVATARIUM S

23:30-00:30 ASPHYX

11:45-12:30 HORISONT S

13:15-14:15 THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA S

16:15-17:15 PAIN OF SALVATION S

19:00-20:00 NECROPHOBIC S

22:15-23:30 FLOTSAM AND JETSAM US

 
Skickar
 
Formuläret skickades