Spelschema 2024

ONSDAG 5 JUNI
Festival Stage

14:15-15:15 HULKOFF SE

16:30-17:30 MICHAEL SCHENKER GROUP DE

19:00-20:15 RIVAL SONS US

22:00-23:30 FIVE FINGER DEATH PUNCH US

Rock Stage

13:15-14:15 TALISMAN - A TRIBUTE TO MARCEL JACOB SE

15:30-16:30 RIOT V US

17:45-18:45 WINGER US

20:30-21:45 ELECTRIC CALLBOY DE

23:30-00:45 MEGADETH US

Sweden Stage

13:15-14:15 ORDEN OGAN DE

15:30-16:30 BIOHAZARD US

17:45-18:45 ICE NINE KILLS US

20:30-21:30 DISMEMBER SE

Blåkläder Stage

12:30-13:15 THE SOUTHERN RIVER BAND AU

14:15-15:15 DREAM EVIL SE

16:30-17:30 GAUPA SE

19:00-20:00 TÝR FO

23:30-00:30 TYKETTO US

Pistonhead Stage

13:45-14:45 XION SE

15:45-16:45 CRYPTA BR

17:45-18:45 VICIOUS RUMORS US

19:45-20:45 THE DAHMERS SE

21:45-22:45 CIRITH UNGOL US

TORSDAG 6 JUNI
Festival Stage

13:45-14:45 GRAVEYARD SE

16:15-17:30 EXTREME US

19:00-20:15 THE BLACK CROWES

22:00-23:30 JOURNEY US

Rock Stage

12:30-13:30 PRIMAL FEAR DE

15:00-16:00 SLAUGHTER TO PREVAIL US

17:45-18:45 KERRY KING US

20:30-21:45 W.A.S.P. US

23:30-00:45 PARKWAY DRIVE AU

Sweden Stage

12:30-13:30 LILLASYSTER SE

15:00-16:00 SWEDISH EROTICA SE

17:45-18:45 GLORYHAMMER UK

20:30-21:30 SATYRICON NO

Blåkläder Stage

11:30-12:15 THE GEMS SE

13:45-14:45 IRON SAVIOR DE

16:15-17:15 DEWOLFF NL

19:00-20:00 MYSTIC PROPHECY DE

23:30-00:30 BULLET SE

Pistonhead Stage

12:30-13:10 WE ARE TO BLAME SE

13:50-14:30 SVARTA SANNINGAR SE

15:15-15:55 THE DRIPPERS SE

16:50-17:30 CHAINSAW HOLIDAY SE

18:10-18:50 NAZGHOR SE

19:30-20:10 HELLGROOVE SE

21:00-21:40 EBBA BERGKVIST & THE FLAT TIRE BAND SE

22:20-23:00 REXORIA SE

FREDAG 7 JUNI
Festival Stage

13:45-14:45 NESTOR SE

16:15-17:30 HEAVY LOAD SE

19:00-20:15 EVANESCENCE US

22:00-23:30 JUDAS PRIEST UK

Rock Stage

12:30-13:30 TREAT SE

15:00-16:00 BLACK STONE CHERRY US

17:45-18:45 BATTLE BEAST FI

20:30-21:45 THE HIVES SE

23:30-00:45 DIMMU BORGIR NO

Sweden Stage

12:30-13:30 THE HAUNTED SE

15:00-16:00 CARCASS GB

17:45-18:45 CANNED HEAT US

20:30-21:30 THY ART IS MURDER AU

Blåkläder Stage

11:30-12:15 VELVETEEN QUEEN SE

13:45-14:45 SPIDERS SE

16:15-17:15 IMMINENCE SE

19:00-20:00 DECAPITATED PL

23:30-00:30 CARE OF NIGHT SE

Pistonhead Stage

13:00-14:00 ROCKKLASSIKER ALLSTARS SE

15:00-16:00 THE CRUEL INTENTIONS SE/NO

17:00-18:00 KEBNEKAJSE SE

19:00-20:00 DAMPF SE

21:00-22:00 F.K.Ü. SE

23:00-00:00 TRUCKFIGHTERS SE

LÖRDAG 8 JUNI
Festival Stage

13:15-14:15 PAIN SE

15:45-16:45 THE DARKNESS UK

18:00-19:15 BRUCE DICKINSON UK

20:45-22:15 ALICE COOPER US

Rock Stage

12:15-13:15 RICHIE KOTZEN US

14:30-15:30 STEEL PANTHER US

17:00-18:00 BEAST IN BLACK FI

19:15-20:30 HAMMERFALL SE

22:15-23:30 AVANTASIA DE

Sweden Stage

12:15-13:15 THE BABOON SHOW SE

14:30-15:30 ZEAL & ARDOR CH

17:00-18:00 ELECTRIC BOYS SE

19:15-20:15 HIGH ON FIRE US

Blåkläder Stage

11:30-12:15 SCARLET SE

13:15-14:15 RIVERSIDE PL

15:45-16:45 LUCIFER INT

18:00-19:00 IGORRR FR

Pistonhead Stage

12:30-13:15 ETERNAL EVIL SE

14:15-15:15 SKRAECKOEDLAN SE

16:15-17:15 HUMANITY'S LAST BREATH SE

18:15-19:15 PRINS SVART SE

20:15-21:15 AVATARIUM SE

22:15-23:15 VLTIMAS INT

Stäng

Sök

Sök Sweden Rock

OK