Spelschema 2016

ONSDAG 8 JUNI
Festival Stage
Lemmy Stage
Sweden Stage

16:15-17:00 MIKE TRAMP DK

18:30-19:30 BONAFIDE S

21:00-22:15 AMARANTHE S

23:40-01:40 BLIND GUARDIAN D

4Sound Stage

15:30-16:15 SAFFIRE S

17:15-18:15 ECLIPSE S

19:45-20:45 SKITARG S

22:15-23:30 GRAHAM BONNET BAND UK

Rockklassiker Stage

17:30-18:30 KING WITCH UK

20:00-21:00 DIAMOND HEAD UK

22:30-23:30 TRIBULATION

TORSDAG 9 JUNI
Festival Stage

13:15-14:15 HALESTORM US

16:00-17:15 SHINEDOWN US

19:00-20:30 SLAYER US

22:15-00:15 QUEEN + Adam Lambert UK/US

Lemmy Stage

12:00-13:00 LORDI FIN

14:30-15:45 SIXX:A.M. US

17:30-18:45 GRAVEYARD S

20:30-22:00 MEGADETH US

00:20-01:50 KING DIAMOND DK

Sweden Stage

12:00-13:00 THE KENTUCKY HEADHUNTERS US

14:30-15:45 ENTOMBED AD S

17:30-18:45 L.A. GUNS US

20:30-22:00 VANILLA FUDGE US

00:15-01:45 SOILWORK S

4Sound Stage

11:30-12:15 BANDITOS US

13:00-14:00 THE STRUTS UK

15:45-16:45 NEON ROSE S

18:45-19:45 THERAPY NI

22:15-23:30 MAYHEM NO

Rockklassiker Stage

12:30-13:10 PAINTED SKY S

13:50-14:30 FRIDAY NIGHT SPECIALS S

15:10-15:50 SKALLBANK S

16:50-17:30 THE PRESOLAR SANDS S

18:10-18:50 SERPENT S

19:30-20:10 KING ALBATROSS S

21:00-22:00 ELEINE S

23:15-00:15 FEARLESS S

FREDAG 10 JUNI
Festival Stage

13:15-14:15 DAN REED NETWORK US

16:00-17:15 GLENN HUGHES UK

19:00-20:30 FOREIGNER US

22:15-00:00 TWISTED SISTER US

Lemmy Stage

12:00-13:00 EPICA NL

14:30-15:45 HAWKWIND UK

17:30-18:45 LITA FORD US

20:45-22:00 THE HELLACOPTERS S

00:05-02:00 AVANTASIA D

Sweden Stage

12:00-13:00 220 VOLT S

14:30-15:45 LOUDNESS JAP

17:30-18:45 UNCLE ACID & THE DEADBEATS UK

20:45-22:00 GAMMA RAY D

4Sound Stage

11:30-12:15 WARNER DRIVE US

13:00-14:00 TWILIGHT FORCE S

15:45-16:45 THE KRISTET UTSEENDE S

18:45-19:45 THE TEMPERANCE MOVEMENT UK

22:15-23:30 SATYRICON NO

Rockklassiker Stage

13:30-14:30 ROCKKLASSIKER ALL STARS S

16:30-17:30 MONSTER TRUCK CAN

19:45-20:45 SLOUGH FEG US

23:15-00:15 GRAND SLAM UK

LÖRDAG 11 JUNI
Festival Stage

13:15-14:15 THE WINERY DOGS US

16:00-17:15 STEVE VAI US

19:15-20:45 DIRKSCHNEIDER D

22:30-00:15 SABATON S

Lemmy Stage

12:00-13:00 RAISED FIST S

14:30-15:45 THE HOOTERS US

17:30-19:00 SYMPHONY X US

21:00-22:15 ANTHRAX US

00:20-02:00 MICHAEL SCHENKER FEST D

Sweden Stage

12:00-13:00 DAN BAIRD & HOMEMADE SIN US

14:30-15:45 FINNTROLL FIN

17:30-19:00 IMPERIAL STATE ELECTRIC S

21:00-22:15 KING KOBRA US

4Sound Stage

11:30-12:15 NITERAIN NO

13:00-14:00 GUN UK

15:45-16:45 LEGION OF THE DAMNED NL

19:00-20:15 DEATH DTA US

22:15-23:15 MY DYING BRIDE UK

Rockklassiker Stage

13:30-14:30 PEDALENS PÅGAR S

16:30-17:30 THE ERIC BELL TRIO UK

18:00-19:00 SM-FINAL LUFTGITARR S

19:45-20:45 ERIC SARDINAS AND BIG MOTOR US

23:15-00:15 DEMON UK

Stäng

Sök

Sök Sweden Rock

Skickar
 
Formuläret skickades

Sweden Rock använder cookies. När du använder vår webbsida godkänner du det, så läs gärna mer om vad cookies är och hur de funkar i vår cookiepolicy.

OK, då vet jag!