Schedule 2019

WED JUNE 5
Festival Stage
Rock Stage
Sweden Stage

16:15-17:15 Rock på svenska: en hyllning till Strängen SE

18:30-19:30 Demon UK

21:00-22:15 Joe Lynn Turner US

23:40-01:15 Skid Row US/SA

4Sound Stage

15:30-16:15 James Holkworth and The Coolbenders UK/SE

17:30-18:15 OZ FIN

19:45-20:45 Gathering Of Kings SE

22:30-23:30 Death Angel US

Rockklassiker Stage

17:30-18:15 Black Mamba ITA

19:45-20:45 Krisiun BRA

22:30-23:30 Dynazty SE

THU JUNE 6
Festival Stage

13:15-14:15 Blackberry Smoke US

16:00-17:15 Krokus SUI

19:00-20:30 Amon Amarth SE

22:30-00:00 Def Leppard UK/IRE

Rock Stage

12:15-13:15 Blaze Bayley UK

14:30-15:45 Powerwolf GER/ROM

17:30-18:45 Arch Enemy SE/CAN

20:45-22:15 Tenacious D US

00:00-01:30 Slayer US

Sweden Stage

12:15-13:15 Lillasyster (Nationaldagsfirande) SE

14:30-15:45 Three Days Grace CAN

17:30-18:45 Lucifer SE

21:00-22:00 Deadland Ritual UK/US

4Sound Stage

11:30-12:15 The Wild! CAN

13:15-14:15 Seventh Wonder SE

16:00-17:00 Sir Reg SE/IRE

19:00-20:00 A.C.T SE

00:00-01:00 FM UK

Rockklassiker Stage

12:30-13:10 Cobra Cult SE

13:50-14:30 Gravestone SE

15:10-15:50 The Generations Army SE

16:50-17:30 Electric Hydra SE

18:10-18:50 BatAAr SE

19:30-20:10 In Silence SE

21:00-22:00 Sins in Vain SE

23:00-00:00 Scarlet SE

FRI JUNE 7
Festival Stage

13:15-14:15 Magnum UK

15:45-17:00 Axel Rudi Pell GER/US

18:45-20:15 ZZ Top US

22:15-00:15 KISS US

Rock Stage

12:15-13:15 LOK SE

14:30-15:30 Easy Action SE

17:15-18:30 Candlemass SE

20:30-22:00 Disturbed US

00:15-01:45 Dream Theater US

Sweden Stage

12:15-13:15 The Night Flight Orchestra SE

14:30-15:30 Royal Republic SE

17:15-18:30 Uli Jon Roth GER

20:30-21:45 At The Gates SE

4Sound Stage

11:30-12:15 Burning Witches SUI

13:15-14:15 Thundermother SE

16:00-17:00 Dizzy Mizz Lizzy DEN

19:00-20:00 Jag Panzer US

00:15-01:15 Gorgoroth NO

Rockklassiker Stage

13:00-14:00 TBA

15:00-16:00 Lisa Lystam Family Band SE

17:00-18:00 The Quill SE

19:00-20:00 Hällas SE

21:00-22:00 Witchfynde UK

23:00-00:00 Batushka POL

SAT JUNE 8
Festival Stage

12:15-13:15 Danko Jones CAN

14:30-15:45 Styx US/CAN

17:30-19:00 Saxon UK

21:00-22:30 Ritchie Blackmore's Rainbow UK/SP

Rock Stage

13:15-14:15 Electric Boys SE

16:00-17:15 Demons & Wizards GER/US

19:15-20:45 Hammerfall SE

22:45-00:15 Behemoth PL

Sweden Stage

13:15-14:15 Beast in Black FIN/GR

16:00-17:15 UFO UK/US

19:15-20:30 Annihilator CAN

21:15-22:30 Hank Von Hell NO

4Sound Stage

11:30-12:15 Dust Bowl Jokies SE

14:30-15:30 Brothers of Metal SE

17:30-18:30 Green Jellÿ US

22:30-23:30 Blue Coupe US

Rockklassiker Stage

13:00-14:00 Jared James Nichols US

14:50-15:50 Pete Way Band UK

17:00-18:00 Myrath TUN

19:00-20:00 Zal Cleminson’s Sin Dogs UK

21:00-22:00 Darkane SE

23:00-00:00 The Bones SE

Close

Search

Search Sweden Rock